18009, Україна, м. Черкаси, вул. Лісова, 1
18009, Україна, м. Черкаси, вул. Лісова, 1

Пам'ятки культури

Храм "Білий лотос"

Адреса: м. Черкаси, спуск І. Франка, 4

Найбільший в Європі буддиський храм "Білий лотос" заснований в Черкассах в 1988 р. Його праобразом є знаменитий буддиський храм в Лаосі. За легендою при закляпці фундаменту був знайдений стародавній камінь, на якому був зображений Будда в масці воїна. На вході встановлені дві фігури воїна, що привезені в Черкаси з Тибету. В ритуальному залі підлога застелена коврами, сніти прикрашені деревом та оксамитом. Послідовники буддизму вивчають тут бокс та кунг-фу. Екскурсії проводяться по неділях.

 

Черкаська обласна філармонія

Адреса: м. Черкаси, вул. Хрещатик, 196

Замовлення квитків: тел. (0472) 45-01-61

Будівля Черкаської обласної філармонії побудована в центральній частині міста в 1955 р., на місці дореволюційного готелю. Фасад добудований в 1961 році. За акустичними властивостями зал філармонії займає третє місце в Україні.

У 1957 році при філармонії був створений відомий Черкаський державний заслужений український народний хор, який згодом став лауреатом Державної премії імені Тараса Шевченка.

 

Замкова гора (Пагорб Слави)

Адреса: м. Черкаси, вул. Слави

Меморіальний комплекс з монументом "Батьківщина-мати" розміщений на вершині колишньої замкової гори.На цьому місці знаходилось стародавньо-руське городище та рештки Черкаської фортеці, а також Свято-Троїцької церкви. Всі архітектурні та археологічні пам’ятки були знищені в 1977 році при будівництві монументу. З вершини відкривається широка панорама Кременчуцького водосховища.

 

 

Парк "Долина Троянд"

Адреса: м. Черкаси, вул. Гагаріна, 11

"Долина троянд" в Черкассах – це невеликий парк на березі Дніпра за 500 м від центру міста. Одне з улюблених місць відпочинку місцевих жителів. В останні роки використовується для проведення загальних місцевих свят. У 2012 році на території парку встановлений 15 метровий годинник.

 

Будинок Щербини (Палац одружень)

Адреса: м. Черкаси, вул. Леніна, 3

Найрозкішніший маєток дореволюційних Черкас, названий в радянські часи "Палац щастя", через те, що тут розмістили місцевий Палац одружень.

Побудований в 1892 році підприємцем А. Щербиною. Відрізняється незвичайною легкістю та витонченістю архітектури, багатим декором. Деякий час тут розміщувалась земська управа, в 1919 р. приміщення зайняв уїзний ревком, потім рада робітничих, селянських і солдатських депутатів. Після Великої Вітчизняної війни тут знаходився Черкаський міськком КПУ та міськком комсомолу. З 1970 р. і до цих пір будівля використовується як Палац одружень.